Charterové letenky

Jestliže hovoříme o charterových letenkách, jedná se vždy o levné letenky využívající se pro charterové lety. Takové lety míří zpravidla do turisticky oblíbených a známých destinací. Zprostředkování charterových letů zajišťuje vaše cestovní kancelář. Nejprve musí pro své cestující zamluvit charterové letadlo, tedy letadlo, které nelétá v pravidelných časových úsecích. Může se ovšem stát, že se cestovní kanceláří nepodaří udat všechna místa v charterovém letadle, v takovém případě jsou volná místa nabídnuta běžným cestujícím. Ti mohou tak letenku získat výhodněji a levněji, než kdyby si objednali u cestovní kanceláře zájezd jako celek.

Výhody charterových letenek

Charterové letenky jsou velmi výhodné. V první řadě se vyplatí cestujícímu, který si letenku kupuje, protože ji získá za méně peněz, než kdyby si kupovat letenku pro pravidelný let a platil za ni běžnou cenu. Dále se využití charterových letenek vyplatí i cestovní kanceláři, která díky novým cestujícím doprodá letenky, které byly objednány do letadla, a neprodělá na nich.

Jak sehnat charterovou letenku

Jestliže se rozhodnete zorganizovat si dovolenou bez pomoci cestovní kanceláře, můžete přesto využít některých výhod. Přestože nemáte zájezd od cestovní kanceláře, můžete t tak využít nabídky levných letenek, které společnost prodává a nabízí cestujícím. Určitě se vám vyplatí prohlédnout si nabídku charterových letů a vybrat si, který by vám vyhovoval nejvíce. Poté už jenom stačí si letenky včas zarezervovat. Charterové letenky se vám opravdu vyplatí, ušetříte část peněz, které byste jinak dávali navíc v případě běžně zakoupené letenky pro pravidelný let. I v případě, že cestujete s určitou cestovní kanceláří nebo agenturou, vždy kupujete letenku charterovou, tedy letenku, která je levnější než letenka běžná. Při cestování s cestovní kanceláří se navíc nemusíte vůbec starat o to, kde letenku koupit, protože to daná společnost vyřeší za vás a vám odpadnou zbytečné starosti.

Kam míří charterové lety

Všechny charterové lety jsou určeny zejména pro cestující, kteří cestují do turisticky oblíbených destinací, jedná se například o oblíbená místa ve Španělsku, na Kanárských ostrovech či Řecku a Portugalsku. Turisté mají zájem také o dovolenou v Itálii, Francii, Bulharsku a Chorvatsku. Mnoho lidí si jako cíl své dovolené vybírá rovněž Egypt, Tunisko nebo Turecko. Charterové letenky se dají sehnat také do vzdálenějších míst, jedná se například o Kubu, Brazílii či Dominikánskou republiku, Srí Lanku nebo Spojené arabské emiráty. Jestliže si objednáte charterový let, můžete odletět přímo z České republiky, ale také ze zahraničí, např. z Německa, podle toho, jak se domluvíte s nějakou z německých cestovních kanceláří.