Kde a jak koupit letenku

Jestliže se chytáte cestovat, máte několik možností, jak si pořídit letenku. Pokud se rozhodnete cestovat s cestovní kanceláří, můžete využít jejích služeb. Stejně vám letenky mlže zajistit cestovní agentura nebo jakýkoliv internetový vyhledávač letenek. Dále je také možné domluvit se s danou leteckou společností. Jakou možnost si zvolíte, záleží čistě na vás.

Cestování s cestovní kanceláří

Jestliže cestujete s cestovní kanceláří, budete mít spoustu věcí usnadněných. Je to především proto, že balíčky služeb, které často cestovní kanceláře nabízejí, zajišťují kromě ubytování a stravy také cestování dopravními prostředky, zajistí, že se dostanete, kam potřebujete. Pokud tedy cestujete tímto způsobem, nemusíte si dělat žádné starosti ohledně letenek. Ty vám totiž obstará pracovník cestovní kanceláře, k předání do vašich rukou dojde týden dopředu, jedná-li se o charterový let. V té době už budete přibližně vědět, který den odlétáte a přilétáte na dané místo, přesný čas budete znát pár dní před odletem.

Cestování s cestovní agenturou

Jestliže se rozhodnete pro cestování s cestovní agenturou, můžete využít mnoha služeb, které agentury nabízejí svým cestujícím, stejně tak nabízejí zájezdy s nejrůznějšími cestovními kancelářemi. Jestliže si tedy chcete pořídit letenky, můžete cestovní agenturu navštívit přímo na její adrese, dále si letenky můžete sami vyhledat na internetových stránkách dané agentury. Na webových stránkách si rovněž můžete najít potřebné informace a kontakty na pracovníky agentury, kteří vám mohou pomoci se sháněním vaší letenky.

Letenky z internetových vyhledávačů

Jestliže si chcete zařídit koupi letenek z pohodlí vašeho domova, můžete tak učinit pomocí webových stránek, které jsou přímo určené k vyhledávání letenek, na těchto stránkách si můžete vyhledané letenky rovněž zakoupit. Použití těchto vyhledávačů není nic složitého, zvládne to téměř každý, tímto způsobem si můžete najít letenky téměř po celém světě. Nevýhodou ovšem představuje finanční stránka, protože letenky, které si zarezervujete přes internet, jsou o něco dražší, než když si je objednáte u dané letecké společnosti, to se ovšem týká spíše nízkonákladových leteckých společností. Mezi ty známější vyhledávače letenek, které můžete použít, patří například Královna, Letuška nebo také Pelikán.cz. Na vás už potom je, jaký způsob placení letenek si vyberete, platbu lze provést například platební kartou on-line, peníze můžete vložit na účet, v některých případech lze platbu provést v hotovosti v kanceláři. Výška transakčního poplatku se také liší podle způsobu platby, nejméně zaplatíte za platbu kartou on-line.

Letenky z webových stránek leteckých společností

Způsobů, jak si zajistit letenky k cestování, je opravdu velké množství, jedním z nich je také vyhledání si letenky na webové stránce vaší letecké společnosti. Přímo přes internet si letenku můžete vybrat a zakoupit on-line. Tento způsob je častější zejména u nízkonákladových leteckých společností. Platba letenky se provádí on-line přes internet pomocí platební karty. V tomto případě najdeme rozdíl mezi nízkonákladovými aeroliniemi a klasickými leteckými společnostmi, ty klasické mají totiž kromě on-line prodeje letenek možnost přímého prodeje v kancelářích, dále si letenku můžete opatřit přes call centrum.