Typy leteckých společností

V současné době letecké společnosti rozdělujeme na dva základní typy. Jedná se o klasické letecké společnosti a letecké společnosti nízkonákladové. Oba typy se ale liší především tím, co se týká ceny letenek, také je zásadní rozdíl v poskytovaných službách.

Parametry nízkonákladových leteckých společností

Velkou výhodou u nízkonákladových leteckých společností je především nízká cena letenek, takže při cestování ušetříte. Je to způsobeno především tím, že rozsah poskytovaných služeb není u těchto leteckých společností tak velký, proto zde dochází také ke snižování nákladů. Jestliže cestujete s nízkonákladovou leteckou společností, platíte pouze za svou přepravu. Ostatní nabízené služby zahrnující například občerstvení během přepravy, musíte zaplatit navíc. Jedná se také o případ, kdy si přejete změnit datum letu, i o další služby. Neměli byste ovšem zapomínat, že nízkonákladové aerolinie umožňují pouze lety, kde není potřeba přestupovat. Jestliže chcete letět nízkonákladovou aerolinií a využít dva lety na sebe navazující, musíte si u druhého letu nechat znovu odbavit zavazadla na další let. Jestliže se rozhodnete pro let s levnější společností, musíte počítat s tím, že často létají do vzdálenějších a méně navštěvovaných míst, je tedy občas problém s dostupností letišť. Ale levnější aerolinie létají i na běžná letiště, proto nemusíte mít z cestování s nízkonákladovou leteckou společností obavy.

Jak zajistit letenky

Letenky u nízkonákladových leteckých společností jsou charakteristické, protože se vydávají pouze v elektronické podobě, v papírové nikoliv. Jestliže někam cestujete, musíte si letenku zarezervovat předem přes internet, to je možné provést na webových stránkách dané letecké společnosti. Stejně tak placení letenek probíhá pomocí platební karty přes internet. S tímto způsobem placení jsou ale spojeny i jisté podmínky, které musíte dodržet. Zpravidla je nutné zajistit si embosovanou platební kartu, potřebujete mít také aktivovanou službu placení přes internet. Můžete použít debetní nebo kreditní karty u společností Visa, Eurocard/Mastercard, dále pak American Express nebo Doners Club. Jestliže již odešlete před internet platbu za letenky, potvrzení o zarezervování vaší letenky vám přijde na vaši internetovou adresu. V tomto potvrzení se dočtete všechny důležité informace týkající se vašeho letu, dále zde získáte rezervační kód, díky kterému bude umožněno vaše odbavení na letišti.

Letecké společnosti

V současné době má cestující možnost obrátit se na velké množství leteckých společností. Mezi ty nejznámější společnosti, které patří mezi ty nízkonákladové a jsou k dispozici cestujícím v Evropě, náleží Ryanair, easyJet, Germanwings, dále pak SkyEurope, SmartWings, Free Bird Airlines, patří sem také Air Berlin, Air Lingus nebo Hemus Air.